17 Temmuz 2012 Salı

Safranbolu Gezisi-Gökçüoğlu Konağı

Sinop dönüşünde yakın olduğu için safranbolu'ya uğrama kararı aldık.Daha önceki safranbolu yazım için böyle buyrun :) Bu sefer tek farkla Asel'de yanımızda olucaktı ve ben Safranbolu'yu çok seviyorum her sene gitsem yinede sıkılmam.Gitmişken 1 gecede kalırız diye düşününce Safranbolu'da kalabileceğimiz otel önerisi sordum twitterda.Sevgili Yeşim Mutlu  Gökçüoğlu Konağını tavsiye etti hatta bebek çocuk dostu bi tesis olduğunu ve kendisinin çok memnun kaldığınıda söyleyince Safranbolu'ya gider gitmez baktığımız ilk yer burası oldu.Safranbolu'nun tarihi evlerinin olduğu gezilen yerinden çok az uzakta Bağlar mevkiinde bu konak.Sahipleri inanılmaz sıcakkanlı ve ilgililer.Benim için en önemli olan şeylerden biri Asel'in mamasını yapabileceğim bir mutfağının olmasıydıki konağın bahçesinde bulunan marmelat cafenin mutfağında eşim girip mamasını yapabildi bu derece bebekle olmamıza rağmen rahatlık sağlayan bi yer. Cafenin yemeklerinin lezzeti müthişti.Konak1896 yılında yaptırılmış ve tarihi dokusuna zarar vermeden zevkle döşenmiş olmasıda ayrıca çok güzeldi.
Safranbolunun kalabalığından uzakta serin serin,rahat,sakin ve huzurlu bi ortamda konaklamak isterseniz gözüm kapalı tavsiye edebileceğim bir mekan Gökçüoğlu Konağı. Fotoğraflar ıphone ile çekildiğinden pek hoş olmasada eklemek istedim.Daha detaylı bilgi için internet sitelerine göz atabilirsiniz.Gökçüoğlu Konağı
Burdanda tekrar çok çok teşekkür ediyorum sıcakkanlı ve güleryüzlü hizmetiniz için.
Küçük bi tavsiye yolunuz düşerse golf arabaları ile gezinti yapıp tarihi bilgiler öğrenebilirsiniz.Biz daha önce gittiğimizde sanırım yoktu bu seferki ziyaretimizde golf arabası ile gezme fırsatımız oldu ve inanılmaz keyifliydi.

Konağın bahçesinden..

Gecesi ayrı bir keyifliydi..Odalardan sadece bir tanesi..
Küçük gezginci Asel :)

6 değerli yorum:

Süreyya dedi ki...

Çok güzel bir yermiş :) Hele bahçe keyfi şahane :)

Zeynep dedi ki...

süreyya gerçekten çok güzel ve keyifliydi ;)

Adsız dedi ki...

Çok güzelsiniz Maşallah Zeynep Hanım beğenerek takip ediyorum :)

Zeynep dedi ki...

mucizeler dükkanı tekibin içinde güzel düşüncen içinde çok çok teşekkür ederim :)

Kokosss ;))) kelebek dedi ki...

ay ay gezgıncı asele aferın uzmemıs annesını babasını gezmıs kuzu kuzu..supersınız her gununuz boyle olsun..bu arada odalara bayıldımm

Serap Tan dedi ki...

annemmm sızde mı gokcuoğlu nda kalmıstınız :) bız de gecen sene orda kaldık hatta sanırım o resmını cektıgın odada! bahcede kahvaltı keyfı de nasıl guzeldı!